ČESKÉ ZNAČKY
 

Zájem o nákup české lokální módy je na vzestupu, avšak bariéru jejich nákupů vytváří nevědomost lidí, kde tuto módu objevit a nakoupit. Proto jsme dali všechny české návrháře z GLAMI na jedno místo. Najdete je níže.

Neznalost, kde nakoupit a neochota si za ni připlatit jsou zásadní bariéry v nákupech českých značek.

84 % zákazníků má zájem o nákup designového oblečení vyrobeného lokálně v České republice.

ale

71 % z nich neví, kde by mělo lokální módu objevit a nakoupit.

Každý třetí Čech neví, které produkty a značky jsou udržitelné a pouze 9 % lidí je ochotných zaplatit více za produkty, které jsou od českých lokálních značek.

77 % zákazníků má zájem se dozvědět příběh značky jejich oblečení

83 % Čechů věří, že oblečení z České republiky má v průměru lepší vlastnosti, než oblečení dovážené z Asie.

Bagind

Všechno začalo v Indii, kde si Lukáš plnil jeden ze svých cestovatelských snů. Na svých toulkách pouštním městem Jaisalmer, objevil v labyrintu úzkých uliček malý obchůdek s koženými výrobky, převážně s batohy. Prodavač, se kterým se Lukáš brzy spřátelil, pro něj vyrobil batoh přímo na místě. Lukáš batoh po návratu testoval, nosil ho všude s sebou a byl z něj nadšený. S Indem, který ho vyrobil, byl stále v kontaktu a tehdy se dohodl na první zásilce batohů. Teď je máme skladem, vymýšlíme nové modely, hrajeme si s designem. Plníme si další sen a doufáme, že se vám budou batohy líbit.
 

BeWooden

Společně měníme jednoduché kusy dřeva v osobité a stylové módní doplňky. Našim cílem je neustále se posouvat a dělat vám radost.

Zakládáme si na tom, že všechny naše výrobky jsou tvořeny ručně. S velkou dávkou trpělivosti, píle a pozornosti ke každému detailu tvoříme unikátní a kvalitní produkty ze dřeva. Tak kvalitní, že se nebojíme poskytnout doživotní záruku. Velice si vážíme vztahu s přírodou, a proto většina dřevin pochází z nadbytečné produkce lokálních řezbářství, zatímco exotické dřeviny jsou z certifikovaných a udržitelných plantáží.
 

Bohempia je mladá, inovativní a rychle rostoucí společnost, založená v roce 2015. Zaměřujeme se na boty, oděvy a další výrobky z technického konopí. Naším hlavním cílem je ekologická a sociální udržitelnost v módě, kterou nosíme. Naší misí je v tomto směru měnit svět a opět rozšířit téměř zapomenuté konopí.

Naše výrobky jsou unikátně vyrobeny na lokální bázi v Čechách a Střední Evropě, nejedná se tedy o levnou pracovní sílu ani o neekologický import nebo nekvalitní produkci. Výroba našich produktů začíná hrubým konopným vláknem, které upředeme, upleteme nebo utkáme, nabarvíme a zpracujeme do finálního produktu, který navrhujeme a testujeme v Praze, kde je naše studio.

Vyrábíme trenýrky, které rozsvítí tvůj šatník!

 

Nudné kousky, šité ve velké továrně kdo ví kde, to u nás rozhodně nenajdeš.

 

My šijeme v malé dílně v Česku a dáváme si záležet na všem. Od výběru látek, přes kvalitu šití až po vychytanej střih, kterej padne jako ulitej. Vše se taky snažíme dělat s ohledem na životní prostředí, protože sami přírodu milujeme.

 

A proč vlastně trenýrky? Každej skvělej den začíná výběrem pohodlnýho prádla. :)

 
 

Buga není nákup trička v řetězci, které se po týdnu potopí na dno vaší skříně. Reprezentujeme Slow Fashion (Pomalou módu). Naše oblečení je kvalitní, nadčasové, originální a vyráběné v Čechách.

Zakládáme si na férovém jednání a kvalitní spolupráci s našimi dodavateli.

Šijeme, došíváme, doobjenáváme materiály, které si necháváme vyrábět na zakázku včetně tisků a to právě proto, abychom 100% věděli s čím pracujeme a co následně budou naše zákaznice oblékat. Do budoucna jsme vykročili směrem ekologické výroby a co největší udržitelnosti.

 

City folklore je filozofie, na jejímž počátku i konci stojí město. Prošli jsme subkulturní výchovou, v níž je město matkou, kolébkou i dětským hřištěm. Je to bezbřehá inspirace. Dává nám prostor se projevit a odlišit. Můžeme se v něm schovat, cítit se svobodně a nespoutaně, vyniknout i splynout. Je to galerie života, ve které všichni společně spoluvytváříme a formujeme jeho duši. 
 

Je až neuvěřitelné, jak čas letí - zdá se nám to jako včera, kdy jsme si lámali hlavy nad tím, jak elegantně zabránit odírání hran zbrusu nového iPhone 5.

Psal se rok 2013 a od té doby se nám podařilo stát se první českou značkou v oficiálním e-shopu Apple.com, rozšířit produktovou řadu o pánské messengery, pouzdra pro golfisty, opasky nebo cestovní peněženky a hlavně – každý den se posouvat vpřed.

Naše produkty se nesnaží strhnout na sebe veškerou pozornost a zastínit vaši osobnost. Naopak. Svým čistým designem a precizním zpracováním dotvoří váš osobitý styl. Danny P. doprovází zákazníky na cestě za úspěchem a pomáhá jím být lepší každým dnem.

 

DHAARA

Na jogamatky Dhaara používáme recyklované a recyklovatelné materiály, žádné ftaláty, silikony, toxická lepidla ani jiné fujtajbly. Než vypustíme nový kousek do oběhu, podrobíme ho zatěžkávacím testům na různých lekcích jógy, abyste dostali jen to nejlepší

 

Když jsme vymýšleli název značky našich jogamatek, inspirovali jsme se sanskrtským jménem Dhaara, které v překladu znamená nepřetržité plynutí. Je to taky druh ayurvédské uvolňující terapie, kdy vám stéká proud teplého oleje po čele. A je to i jedno z mnoha jmen buddhistické bohyně hojnosti spojené s elementem země. 

eiri

eiri ...tvar bez pravidel.

Značka Eiri byla založena v Praze v roce 2013. Návrhářka Klára Holanová se zaměřuje na vlastní tvarový koncept, kde každý model oblečení má charakteristickou formu a je solitérem v celku. Nekonvenční přístup k oděvu dává nositeli možnost vystoupit z řady a pocítit nové souvislosti

 

Eiri reflektuje ohled na užití bez důrazu na příležitost.

Kolekce se vyrábí v České republice z vybraných lokálních materiálů nebo z materiálů z Evropy.

 

Eiri nepoužívá materiály jako pravá kůže, kožešina nebo hedvábí.

 
 

Žijeme ve městech, v srdcích máme hory a oceán. Užíváme si svobody ve všech jejích formách. Milujeme život na hraně a neexistuje hranice, která by nás limitovala. Naše životy jsou naplněny nikdy nekončící zábavou a vzrušením při poznávání nových zákoutí světa. Nejsme schopni stát na místě, jsme závislí na kreativním vývoji a plnění životních snů. Inspirují nás rebelové jedinci, kteří vybočují z davu. Neomezujeme se, proplétáme se rozmanitými životními styly a kulturami.

Design šperku nás zavazuje vytvářet produkty ergonomické, praktické, trvanlivé, zdravotně nezávadné a cenově dostupné.

Výtvarná forma šperku je tvořena kombinacemi, prolínáním, doplněním nebo selekcí jednotlivých geometrických těles – koule, čtverec, obdélník…

Produkt vzniká následným složením jednotlivých kuliček a nebo laserem vyřezaných plechů, nebo opracováním monolitního kusu po vyřezání ze silného plátu ocele.

Materiály volíme zásadně vysoce trvanlivé, které při styku s lidským tělem a vnějším okolím nemění povrch, barvu nebo pevnost.

Výroba je složena z mnoha postupů, nebo jejich kombinací. Plechy necháme řezat laserem, silné plechy jsou obráběny elektroerozivní řezačkou. Soustružíme, pískujeme, tromlujeme, leštíme a brousíme.

Dle našich výrobních možností se dokážeme přizpůsobit přáním zákazníka.

Stylové oblečení na kolo, brusle nebo koloběžku. Oblékni českou značku sportovního oblečení pro sebevědomé, stylové a pozitivní holky, které se nebojí jít proti proudu, pro které je sport nedílnou součástí života a život milují.. 

 
 
 

Jsme designéři s vášní pro minimalismus. Představujeme kůži, jak ji neznáte. Jako výjimečný materiál, který má ve světě inovativního designu své místo. Produkty stavíme na základech inovativního řešení, moderního designu, poctivého řemesla a nejkvalitnějších materiálů. 

Dbáme na originalitu a neotřelý vzhled každého našeho navrhovaného produktu s důrazem na minimalismus a jednoduchost jeho střihu. Tvoříme z nejkvalitnějších usní, pocházejících z toskánských koželužen. Z míst nejvyhlášenějších kůží světa.

 

Při výrobě, která probíhá na území České republiky, klademe důraz na tradiční poctivé řemeslo. Na prvním místě je pro nás zákazník, proto naše produkty vynikají nejen svým designem, ale i kvalitou a funkčností.

V rukou designérky Eleny Kožusznikové vzniká spodní prádlo, které je ručně vyráběné z nejlepších materiálů. Je něžné, je radost nosit je pro všechny. 

"Jsem šťastná, že je teď doba, kdy se ideál krásy posunul někam jinam a ženy se začínají mít rády takové, jaké skutečně jsou."

NEBE NEBO je česká módní značka, která ve spolupráci s ilustrátory, malíři, grafiky a designéry z celého světa přináší umění na celopotištěném oblečení.

 

Svět kolem je tak barevný. Umělci hýří kreativitou. Inspiraci nacházejí snad úplně všude. V neohraničitelné rozmanitosti vzniká spousta úžasných děl.
Abychom mohli nosit umění, které se nám líbí, založili jsme NEBE NEBO.
Jak barvitý budeme mít život, je jen na nás."

 
 
 

Osobní krejčovství vzniklo jako náš malý rodinný projekt. Spojili jsme vášeň k hezkým věcem, lásku ke kvalitnímu výrobku a zároveň etický styl života, kterým se snažíme jít. Své švadleny navštěvujeme osobně, známe je jménem a víme, jaké mají každodenní radosti i starosti. 

 

Naše krejčovství tvoří ženy pro ženy. Jakožto matka s dcerou využíváme to nejlepší z obou generací a společně tvoříme prostředí, kde se každá klientka cítí krásná. Bereme v potaz Vaši postavu i životní příběh a náš kontakt většinou trvá i po předání zakázky, ať už přátelsky nad kávou, nebo protože se vrátíte pro další kousek do šatníku. Ke každé zákaznici přistupujeme individuálně a víme, že si k nám chodíte nejen vybrat oblečení ale hlavně si odpočinout.

 

Paon od svého vzniku v roce 2016 se Paon výrazně posunul. Utvářel si svou image. Z původní seminární práce na vysoké škole se přetransformoval do rychle rostoucí značky s několika kolekcemi, vlastními švadlenami, e-shopem a showroomem. Všechny produkty jsou šity pouze v Česku.

Chceme, ab se ženy v prádle cítily pohodlně, svůdně a především své a aby byla podprsenka středem outfitu a ne něco co by se mělo za každou cenu skrývat.

 

Dovolte, abychom vás bez zbytečných frází a lakovaného marketingu seznámili se studiem Playbag. Většina lidí ví jen to, že pochází ze Zlína a dělá oblíbené stylové batohy a doplňky. Mnozí považují Playbag za velkou firmu s mnoha zaměstnanci a automatizovanou výrobou. Opak je pravdou - malý sedmičlenný tým specialistů tvoří vše od výroby až prodej.

Důraz na perfektní řemeslné zpracování produktu a nadčasový design. Hnací silou firmy je radost z vytváření věcí, které může jejich majitel či majitelka mnoho let užívat. Spokojenost zákazníka je na prvním místě a na produktech je znát, že byly vyrobeny s láskou k materiálu a citlivostí k nejmenším detailům.

Český ručičky. Šijeme tam, kde žijeme. Vyrábíme zodpovědně, abychom zde mohli ještě nějakou dobu vydržet. Nájem na Marsu prý bude dražší než v Brně. Navrhujeme pro lidi, kteří vědí, co chtějí. Pro srdcaře, snílky a dobrodruhy. Nebojíme se odlišit a vystoupit z řady. To všechno se odráží v tvorbě naší značky Sledgehammer. Přečti si náš příběh.

 
 

My zkrátka milujeme ženy. Chceme, aby se cítily pohodlně, vynikla jejich krása a sbíraly komplimenty kamkoli přijdou. To vše můžeme zákaznicím Utopy nabídnout především díky prémiové kvalitě látek, skvěle padnoucím střihům a jedinečnému potisku. Cílem značky není konkurovat cenou, ale kvalitou, protože vy si přece zasloužíte to nejlepší a jste pro nás na prvním místě. 

 

Naše výrobky vám barvu nikdy nepustí a ani po letech na potisku nepoznáte rozdíl. Stejně tak si můžete být jisti originalitou zboží, které u nás najdete – všechny designy jsou tvořeny partou našich šikovných designérů. Na zlaté české ručičky nedáme nikdy dopustit. Výrobky Utopy jsou tak unikátní také proto, že jsou všechny šité šikovnými českými švadlenkami. V neposlední řadě jsme si dali za úkol přinést nový svěží vítr na český trh. 

 

Příběh značky Timewood se začal psát v Ostravě roku 2012. V té době nebyly k dostání žádné české dřevěné hodinky, a proto začal vznikat design první kolekce jménem Stars a první předpotopní web. 

Některé bestsellery jsou s námi dodnes, ale jinak každý rok obohacujeme flotilu dřevěných hodinek Timewood o několik nových modelů. Jak začala růst obliba Timewoodu, začala se značka rozrůstat o další módní doplňky a jak jinak než ze dřeva. Pro výrobu slunečních brýlí, krytů na iPhone a repráčků využíváme exotických i domácích dřevin. 

 

WOODFI

Odmala nás provází láska k přírodě. Jednoho dne přišlo dospívání a nutnost postavit se na vlastní nohy. Chtěli jsme být svobodní a dát prostor vlastní kreativitě, takže bylo jasné, že se musíme vydat cestou podnikání. Po nějaké době nás konečně napadlo, že bychom mohli spojit naši lásku k přírodě a touhu po svobodě a založit vlastní značku. A tak vzniklo Woodfi.

Jsme česká značka s dřevěnými módními doplňky. Nabízíme dřevěné sluneční brýle, dřevěné hodinky a dřevěné obaly na iPhone, to vše ze 100% kvalitních dřevin. Díky našemu úzkému zaměření a vlastnímu skladu jsme schopni vyřizovat a odesílat objednávky do 24 hodin od objednání a poskytovat tu největší kvalitu.

Mezi naše zákazníky patří nejen běžní uživatelé, milovníci módy, ale také firmy.

 

Chceme vytvářet v každodenní šedi špetku rozruchu. Malý detail pro radost. Sofistikované v celku může být jednobarevné. Decentní může být výstřední detail. Baví nás skrze designéry, ilustrátory a umělce na ponožky vnést zcela nový pohled.

Ponožkárna "we are ferdinand" byla světu představena na podzim 2016. Za zrodem stojí v té době šestnáctiletý Salvátor Soška, za kreativní stránkou značky Jakub Janošík.

 

Originální český design, přírodní materiál a kvalitní zpracování. Tři důvody, proč si zamilujete dřevěné doplňky od značky Woowa. Idea založit značku se zrodila v roce 2013, popudem byla touha vytvořit něco nového, neokoukaného. Po pár měsících tvrdé práce spatřily světlo světa první hodinky. Od té doby naše hodinky putovaly ke spokojeným zákazníkům po celém světě, od Austrálie, přes Asii, Afriku, Evropu, až po Severní a Jížní Ameriku.

Dřevo je již po staletí využíváno jako nepostradatelný materiál v různých odvětvích lidské činnosti. My jsme se pro tento typ materiálu rozhodli, protože dřevo vnímáme jako kus uměleckého díla. Každý strom má vlastní historii a tvář – texturu, na světě nenajdete dva stejné, přesně tak to je i s našimi výrobky – každý kus hodinek je originál a liší se od ostatních. Originalitu hodinek navíc umocníte možností vlastního gravírování, které nabízíme ke každé objednávce zcela zdarma.

 

 Jsme dvě kamarádky, které spolu plánují a vymýšlí všelijaké „kraviny“ už od školky. Od šití různých (pro nás) módních kousků u rodičů v dílně jsme se dostali až sem, k našemu internetovému obchodu.

       

Jsme Česká značka, máme rády originální a zároveň minimalistické věci, které se v obchodech v Česku jen tak nenajdou a většinou vznikají na druhém konci světa. Chtěly jsme se proto zaměřit na výhradně českou výrobu našich produktů. Zprvu jsme naše výrobky vyráběly samy, avšak s počtem objednávek, za což nesmírně děkujeme, jsme musely vyhledat pomoc. Po útrpném hledání šicích dílen v České republice, jsme konečně našly tu pravou. Všechny naše výrobky jsou šity v jedné šicí dílně na Vysočině, kde si opravdu zakládají na kvalitě výrobků. A my se v současné době můžeme plně soustředit na vymýšlení nových produktů, které jak doufáme, si zamilujete stejně jako my.  

 

Hledáte speciální data nebo máte otázky?

Pro data na míru, vyjádření a zodpovězení

otázek nás neváhejte kontaktovat!
 


Kristýna Rakovská 

PR & Brand manager

kristyna.rakovska@glami.cz

+420 774 956 017

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Přihlaste se k newsletteru!

Všechny další články a reporty přímo

k vám do e-mailu.